ОЦІНКА ПРОПУСКНОЇ ЗДАТНОСТІ ГРУПИ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ПРИ ВИКОНАННІ ЗАВДАННЯ МОНІТОРИНГУ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-2(23)-70-74Ключові слова:
група БПЛА, джерело інформації, пропускна здатність, сервер, буфер, черга, обслуговування інформаційного потокуАнотація
В статті пропонується розрахунок пропускної спроможності інформації, що надходить від групи безпілотних літальних апаратів (БПЛА), що виконують завдання моніторингу земної поверхні. Передбачається, що група БПЛА може виконувати завдання моніторингу, використовуючи централізоване управління для виконання одного завдання в складі групи, так і абсолютно різні завдання кожним членом групи. Обидва завдання застосування групи повинні вирішуватися з одного пункту управління. Обсяг переданого потоку інформації зростає. Принцип обробки інформаційних потоків передбачає наявність накопичувального буфера, де створюється черга потоку інформації, що обслуговується. Для отримання основних результатів суттєво використані теоретичні підходи, що застосовуються для аналізування інформаційних систем з чергами. Інформація збирається і передається далі для обслуговування сервером. Для аналізу показників якості системи обслуговування обрані пропускна здатність каналу передачі і ємність накопичувального буфера. Основне допущення при аналізі подібних систем полягає в тому, що пропускна здатність інформаційної системи підпорядковується експоненціальним розподілом вхідних даних за законом Пуассона, що не завжди виконується. У реальних ситуаціях, обробка даних займає деякий час, що призводить до післядії. Тому, щоб вирішити цю проблему було запропоновано врахування післядії в потоці обслуговування. Це виявляється можливим, якщо відмовитися від експоненціального розподілу інтервалів між подіями потоку обслуговування і замінити його потоком Ерланга другого порядку. Достовірність отриманих даних підтверджується розрахунком за формулами Полячека-Хинчина. В статті наводиться числовий приклад розрахунку на основі обох підходів.
Посилання
Ventcel' E.S. (1972), Operations research. [Issledovanie operacij], Moscow, Sovetskoe radio, 552 p.
Stollings V. (2003), Modern computer networks. [Sovremennye komp'juternye seti], SPb., Piter, 783 p.
Abate J. Simple spectral representations for the M/M/1 queue / Abate J. // Queueing systems. No. 3., 1988, pp. 321–346.
Stewart W. J. Probability, Markov Chains, Queues, and Simulation, NJ: Princeton University Press, 2009, 776 р.
Сascone А., Manzo R., Pechinkin A.V., Shorgin С. J. (2011), System Geom/G/1/n of a LIFO discipline without interruption of service, and a restriction on the total volume of orders. [Sistema Geom/G/1/n c disciplinoj LIFO bez prerivania obsluzhivania i ogranicheniem na summarnij objem zajavok], Avtomat i telemeh, No. 1, pp. 107–120.
Grishunina U.B. (2015), Optimal queue management system M|G|1|∞ to restrict receipt of applications [Optimalnoe upravlenie c ocheredju v sisteme M|G|1|∞ c vozmozhnostju ogranichenia prijoma zajavok], Avtomat. i telemeh, Vip. 3, pp. 79–93.
Ventcel' E.S. (1999), Theory of Probability. [Teorija verojatnostej], Moscow, Vyssh. shk., 576 p.
Vishnevskij V.M. (2003), Theoretical bases of designing of computer networks. [Teoreticheskie osnovy proektirovanija komp'juternyh setej], Moscow, Tehnosfera, 512 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.