ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦИФРОВОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ СИСТЕМ СУПУТНИКОВОГО ЗВ’ЯЗКУ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-2(23)-34-37Ключові слова:
система супутникового зв’язку, цифрове діаграмоутворення, цифрова антенна решіткаАнотація
Останнім часом широкий розвиток отримала концепція мережево-центричної війни (NET-CENTRIC WAR OPERATIONS, NCWO), сутність якої полягає в об’єднанні сенсорної і бойової підсистем із метою підвищення швидкості керування та забезпечення повної синхронізації бойових дій. Необхідним аспектом реалізації даної концепції вважається впровадження нових систем керування, розвідки, комп’ютерного моделювання, оперативного бойового забезпечення та ін. У цьому відношенні незмінним лідером стосовно проведення революційних змін у військово-технічній сфері залишаються США. В якості основного інформаційного середовища для реалізації NCWO розглядається супутниковий зв’язок.
У статті в рамках згаданої концепції розглянуто проекти нових і перспективних систем супутникового зв’язку із застосуванням технології цифрового діаграмоутворення і ортогональної частотної дискретної модуляції.
Посилання
Slyusar V.I. (2001), [Tsifrovoe formirovanie lucha v sistemah svyazi: buduschee rozhdaetsya segodnya], Elektronika: Nauka, Tehnologiya, Biznes, No 1. pp. 6–12.
Filiminov A.Y. [Algoritmyi modulyatsii tehnologiy xDSL], Seti EVM i telekommunikatsii, Available at: http://lecture.by.ru/articles/xdsl.
Zubarev Y.B., Krivosheev M.I., Krasnoselskiy I.N. (2001), [Tsifrovoe televizionnoe veschanie. Osnovyi, metodyi, sistemyi], Moscow, NIIR, 568 p.
Roshan P., Lieri D. (2004), [Osnovyi postroeniya besprovodnyih lokalnyih setey standarta 801.11], Moscow, Vilyams, 304 p.
Slyusar V.I., Zablotskiy M.A. (1999), [Tsifrovyie antennyie reshetki v zarubezhnyih sistemah mobilnoy svyazi], Zviyazok, No 1. pp. 25–27.
Slyusar V.I. (1999), [Tsifrovoe diagrammoobrazovanie – bazovaya tehnologiya perspektivnyih sistem svyazi], Radioamator, No 8, pp. 58–59.
Slyusar V.I. (2005), [Sistemyi MIMO: printsipyi postroeniya i obrabotka signalov], Elektronika: Nauka, Tehnologiya, Biznes, No 8, pp. 52–59.
Slyusar V.I., Dubik A.N. (2006), [Metod mnogoimpulsnoy peredachi signalov v MIMO-sisteme], Izvestiya vuzov. Seriya Radioelektronika, No 3. pp. 75–80.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.