Електронні комунікації як важливий елемент сталого функціонування критичної інфраструктури
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2021-42-3-105-110Ключові слова:
електронні комунікації, інформаційна інфраструктура, інформаційна критична інфраструктуру, критична інфраструктура, оператори телекомунікацій, державно-приватне партнерство, сталість, безпекаАнотація
Вивчення ролі електронної мережі Інтернет допускає величезну різноманітність дослідницьких підходів: вона може розглядатися як інформаційна технологія, як психосоціологічний феномен, як спільнота, як фольклор, як універсальна база даних і т.д. З точки зору комунікативних цілей спілкування за допомогою Інтернету має все те різноманіття, яке притаманне іншим різновидам комунікації, - це видно неозброєним оком при першому ж зверненні до змісту електронних повідомлень. В рамках вказаного дослідження було розглянуто електронні комунікації в контексті важливого елементу сталого та безпечного функціонування критичної інфраструктури в Україні. Було відзначено, що електронні комунікації разом із інформаційною інфраструктурою виступають, в сучасних умовах, основою інформаційно-комунікаційних систем управління об’єктів інформаційної критичної та критичної інфраструктур. Рівень впливу електронних комунікацій на стале та безпечне функціонування об’єктів критичної інфраструктури зростає разом із подальшою цифровізацією комунікацій та процесів, запровадження автоматичних та автоматизованих систем управління, використання елементів штучного інтелекту та Інтернету речей.
Посилання
Деякі питання оперативно-технічного управління телекомунікаційними мережами в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану : постанова Кабінету міністрів України від 29 червня 2004 р. № 12 Офіційний вісник України від 16.07.2004 – 2004 р., № 26, стор. 17, стаття 1696, код акту 29264/2004.
Звіт про роботу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації за 2018 рік URL: http://www.nerc.gov.ua.
Критична інфраструктура України – під особливою увагою. URL: https://24tv.ua/ru/kritichna_infrastruktura_ukrayini__pid_osoblivoyu_uvagoyu_n1128627.
НІСД провів засідання Міжвідомчої експертної робочої групи на тему «Проблеми розбудови державно-приватного партнерства при захисті критичної інфраструктури». URL: https://niss.gov.ua/en/node/108.
Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах. Закон України від 5 липня 1994 року № 80/94-ВР Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 31, ст.286.
Про схвалення Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні : розпорядження кабінету міністрів України Урядовий кур’єр від 13.06.2013 – № 105.
Сайт CERT-UA інформація з екрану 13.02.2020. URL: https://cert.gov.ua/.
Сучасні тренди кібербезпекової політики: висновки для України. Аналітична записка. URL: https://niss.gov.ua/doslidzhennya/nacionalna-bezpeka/suchasni-trendi-kiberbezpekovoi-politiki-visnovki-dlya-ukraini.
Шикас Рімантас Презентація дослідження та звіту: Recommendations on the importance of critical energy infrastructure (CEI) stakeholder engagement, coordination and understanding of responsibilities in order to improve security. URL: https://niss.gov.ua/sites/default/files/2019-04/SikasPresentation.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.