ОЦІНКА ПОХИБОК НАВІГАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ШВИДКІСНИХ ЛІТАЮЧИХ АПАРАТІВ, ЯКА ФУНКЦІОНУЄ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ СИГНАЛІВ МЕРЕЖ СТІЛЬНИКОВОГО ЗВ’ЯЗКУ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2017-30-3-82-87Ключові слова:
базові станції стільникової мережі, навігаційні параметри, наземні радіотехнічні навігаційні системи, прямокутна система координатАнотація
З розгортанням бойових дій в густонаселених районах на сході України набуває актуальності задача створення і застосування високоточних зразків озброєння, які в обов’язковому порядку потребують інформації від супутникових навігаційних систем. Через відсутність в Україні власної супутникової навігаційної системи, запропоновано розроблення нового способу визначення координат швидкісних літаючих апаратів на основі використання радіосигналів базових станцій мереж стільникового зв’язку, який дозволяє отримувати значення координат приймача встановленого на борту літаючого апарату з високою точністю і в реальному масштабі часу, суттєво знижує собівартість наземної радіотехнічної навігаційної системи, а простота способу підвищує оперативність проведення розрахунків. Проведена оцінка похибок визначення координат швидкісних літаючих апаратів, які розраховуються бортовою навігаційною системою на основі використання сигналів мереж стільникового зв’язку.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.