МЕТОДИКА РОЗРОБКИ WEB-ДОДАТКУ НА ОСНОВІ ПОРТАЛУ LIFERAY
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2020-38-2-71-80Ключові слова:
Liferay, Web-додаток, Model View Controller, Liferay Digital Experience PlatformАнотація
Сервіси, доступні через веб-інтерфейс, стали невід’ємною складовою частиною сучасного світу. У зв’язку зі зростанням числа Web-додатків, їх підтримка і адміністрування стає все більш складним завданням. Таким чином, рано чи пізно практично перед будь-якою організацією постає завдання інтеграції цих сервісів.
Оптимальним варіантом вирішення описаної вище проблеми є розгортання корпоративного порталу, який забезпечить централізований доступ до всіх веб-сервісів організації.
В переважній більшості, розробники Web-додатків для вирішення зазначених задач використовують корпоративний портал Liferay, який є потужною та сучасною платформою з відкритим вихідним кодом. На теперешній час є одним з найбільш популярних рішень при побудові корпоративних порталів.
Але у розробників виникає проблема із наявністю у вільному доступі матеріалів та документації, яка б у повній мірі розкривала весь можливий спектр реалізації функціоналу платформи.
Отже, існує необхідність в детальному аналізі функціоналу та прикладів реалізації на основі порталу Liferay для розробки Web-додатків.
В статті проведено аналіз базового принципу розробки Web-додатків, його реалізацію в досліджуваному корпоративному порталі Liferay, а також в доступних для розробників модулях. Розкрито функціонал інструменту для розробки проектів Liferay Digital Experience Platform (DXP).
Проаналізована базова структура основних компонентів порталу для розробки корпоративних задач Liferay і на основі цієї інформації проаналізовані ефективні приклади реалізації цих компонентів, які можна застосовувати для створення структури Web-додатків будь-якого типажу і з будь-якими задачами.
Посилання
1. Kris Sheffer (2015), Spring 4 for professionals: [Spring 4 dlja professionalov], Moscow, Vil'jams, 752 p.
2. Liferay, Inc. Introduction to Liferay Development. [Electronic resource]. URL: https://help.liferay.com/hc/en-us/articles/360018156791-Introduction-to-Liferay-Development.
3. Soft-Werke Co. Ltd, What is Adobe Experience Manager.[Електронний ресурс] – Режим доступу: https://soft-werke.com/en/services/aem/
4. Smile, Що таке Jahia? [Electronic resource]. URL: https://smile-ukraine.com/ua/jahia/introduction.
5. Wikipedia, WebSphere. [Electronic resource]. URL: https://ru.wikipedia.org/wiki/WebSphere.
6. Wikipedia, SharePoint. [Electronic resource]. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/SharePoint.
7. Anzhela Bairon, Eddison Berri (2010), Using Drupal: O’REILLY, 494 p.
8. Liferay, Inc. Service Builder. [Electronic resource]. URL: https://help.liferay.com/hc/en-us/sections/360002519091-Service-Builder.
9. Liferay, Inc. Liferay MVC Portlet. [Electronic resource]. URL: https://help.liferay.com/hc/en-us/articles/360018159451-Liferay-MVC-Portlet.
10. Liferay, Inc. Creating an MVC Portlet. [Electronic resource]. URL: https://help.liferay.com/hc/en-us/articles/360017880432-Creating-an-MVC-Portlet-#creating-an-mvc-portlet.
11. Liferay, Inc. Spring MVC. [Electronic resource]. URL: https://help.liferay.com/hc/en-us/articles/360017880512-Spring-MVC.
12. Liferay, Inc. MVC Action Command. [Electronic resource]. URL: https://help.liferay.com/hc/en-us/articles/360017880452-MVC-Action-Command
13. Liferay, Inc. MVC Render Command. [Electronic resource]. URL: https://help.liferay.com/hc/en-us/articles/360018159471-MVC-Render-Command.
14. Liferay, Inc. MVC Resource Command [Electronic resource]. URL: https://help.liferay.com/hc/en-us/articles/360018159491-MVC-Resource-Command
15. Robert Chen, (2011). Liferay Beginner’s Guide. Packt Publishing Ltd, p. 325.
16. Samir Bhatt (2013), Liferay Portal Performance Best Practices. Packt Publishing Ltd, p. 122.
17. Jonas X. Yuan, (2010), Liferay Portal 6 Enterprise Intranets, Packt Publishing Ltd, p. 74.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.