Удосконалена методика раціонального розподілу інформації за важливістю і кількістю джерел радіомоніторингу в АСУ військами та зброєю
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2020-37-1-107-114Ключові слова:
автоматизована система управління, розпізнавання, ідентифікація, джерела та об’єкти, радіомоніторинг, розподіл інформаціїАнотація
При проектуванні автоматизованих систем управління військами та зброєю важлива роль відводиться формі та об’єму інформації, що передається. Інформація в контур управління надходить від датчиків, що складають систему моніторингу, і ведуть безперервне спостереження за джерелами та об’єктами моніторингу.
Система управління та зв’язку групового об’єкту радіомоніторингу являє собою складну ієрархічну структуру. Кількість джерел, які функціонують в інтересах забезпечення системи управління перевищує кількість наявних сил та засобів, що здійснюють радіомоніторинг. Виникає невідповідність при розпізнавання об’єктів та джерел радіомоніторингу: час ідентифікації об’єкту спостереження, кількість ознак. Тому необхідно розв’язати багатокритеріальну оптимізаційну задачу для ідентифікації режиму функціонування джерел радіомоніторингу для гарантованого визначення стану системи управління та зв’язку групового об’єкту радіомоніторингу, яка полягає у виборі тих джерел корисність яких найбільша.
Запропонована методика раціонального розподілу інформації в АСУ військами та зброєю, за рахунок відбору найбільш важливих джерел радіомоніторингу і раціоналізації кількості градацій об’єктів радіомоніторингу для забезпечення заданої ймовірності правильного розпізнавання та гарантованого визначення їх стану.Посилання
1. Aksenov G.N., Rubczov V.S., Radkovecz Yu.I. Operativno-informaczionnaya podgotovka: Informaczionnoe modelirovanie sistemy` radio- i radiotekhnicheskoj razvedki fronta. Uchebnoe posobie. K.: KVIRTU PVO, 1987. -72s.
2. Aksenov G. N. Rubczov V.S., Radkovecz Yu. I. Operativno-informaczionnaya podgotovka: chast` I`I`. Boevaya rabota na komandny`kh punktakh podrazdelenij, chastej i soedinenij radio i radiotekhnicheskoj razvedki: K.:, KVIRTU PVO, 1985. 72s.
3. Gazenko S. S., Permyakov O. Yu., Varlamov I`. D., Udoskonalennya avtomatizovanikh sistem upravli`nnya vi`js`kami na osnovi` raczi`onal`nogo rozpodi`lu i`nformaczi`jnikh potoki`v v i`ntegrovanomu komandnomu seredovishhi`: Zbi`rnik materi`ali`v KhKh Vseukrayins`koyi naukovo-praktichnoyi konferenczi`yi “Problemi stvorennya, rozvitku ta zastosuvannya visokotekhnologi`chnikh sistem speczi`al`nogo priznachennya”. Zhitomir: ZhVI`, 2014. S. 49-50.
4. Varlamov I`.D., Gaczenko S.S., Buchins`kij Yu.A. Osoblivosti` pobudovi ta praktichnoyi reali`zaczi`yi avtomatizovanoyi sistemi upravli`nnya rozvi`dkoyu K., NUOU, Trudi uni`versitetu. 2017. - # 6(145), S. 44–54.
5. Goncharov Yu. I. Teoreticheskie osnovy` radio i radiotekhnicheskoj razvedki. Leningrad: VAS, 1989. 374s.
6. Smirnov Yu. O. Osnovi radi`oelektronnoyi rozvi`dki. Chastina 1. Rozvi`duval`no-i`nformaczi`jnij proczes, osnovni` modeli` sistemi RER efektivni`st` i` napryami yiyi podal`shogo rozvitku. K.: NDI` GUR MO Ukrayini, 2009. 155s.
7. I. Alieinykov, K. A. Thamer, Y. Zhuravskyi, O. Sova, N. Smirnova, R. Zhyvotovskyi, S. Hatsenko, S. Petruk, R. Pikul, A. Shyshatskyi. Development of a method of fuzzy evaluation of information and analytical support of strategic management. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. Vol. 6. No. 2 (102). 2019. pp. 16–27. DOI: https://doi.org/10.15587/1729-4061.2019.184394.
8. Brakhman T.R. Mnogokriterial`nost` i vy`bor al`ternativ v tekhnike. –M,: Radio i svyaz`, 1984. -288s.
9. Voronin A.N. Mnogokriterial`ny`e resheniya: modeli i metody`: monografiya A.N Voronin, Yu.K Ziatdinov, M.V Kuklin-skij - K.: NAU, 2011. -268s.
10. Rotshtejn A. P. Intellektual`ny`e tekhnologii identifikaczii: nechyotkie mnozhestva, geneticheskie algoritmy`, nejronny`e seti. Vinnicza: “UNIVERSUM”, 1999. 320 s.
11.Permyakov O. Yu. Teoreticheskie osnovy` obrabotki nechetkikh danny`kh v analiticheskikh zadachakh speczial`nogo matematicheskogo obespecheniya: Diss. na sois. uch. stepeni d. t. n. K.: 1995. 198 s
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.