Обґрунтування реалізації стратегічного наративу держави
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2020-37-1-203-212Ключові слова:
стратегічний наратив, цільова аудиторія, інформаційно-психологічний вплив, стратегічні комунікаціїАнотація
Для досягнення мети статті авторами розглядається завдання щодо наукового обґрунтування особливостей впровадження стратегічного наративу держави на підставі аналізу статистичних даних громадської думки та прогнозування сценаріїв її розвитку.
Для досягнення мети статті авторами оброблені та узагальнені статистичні данні громадської думки населення України щодо вступу до ЄС, НАТО та позаблокового статусу за минулі роки. Використовуючи метод статистичної екстраполяції побудовано графіки статистичного ряду зміни громадської думки, визначено апроксимуючі функції для тренда зміни громадської думки. Проведено обчислювання параметрів апроксимуючої функції та здійснено точковий прогноз зміни громадської думки. Проведений аналіз надає можливість визначити особливості впровадження стратегічного наративу держави системою стратегічних комунікацій та реалізувати інтереси держави у вигляді підтримки населення щодо її стратегічного курсу на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО. Отриманий точковий прогноз зміни громадської думки вказує на необхідне мінімальне значення ефективності, якої має досягти система стратегічних комунікацій, при проведенні відповідних заходів щодо популяризації та підтримки населенням відповідного курсу держави не тільки на підконтрольній території а й на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також Автономної республіки Крим.
Посилання
1. The Constitution of Ukraine of June 28, 1996 No. 254k / 96-BP as amended No. 2680-VIII of February 7, 2019, OJSC, 2019, No. 9.
2. Presidential Decree No. 555/2015 of September 24, 2015 "On the new version of the Military doctrine ofUkraine."
3. On approval of the Strategic Communication Concept of the Ministry of Defense of Ukraine and the Armed Forces of Ukraine: Order of the Minister of Defense of Ukraine dated 06/26/2017 №612 / 2017. URL: http://www.mil.gov.ua
4. Voitko O.V. Evaluation of the effectiveness of the strategic communications system of the Ministry of Defense and the Armed Forces of Ukraine. Scientific Journal of Management, Navigation and Communication. 2018. - №3 (49). - P. 97-99.
5. Katsalap V.A., Voitko O.V., Chernega V.M. Methods for assessing threats to information security ofUkraine in the military sphere. Scientific journal"Modern information technologies in the field of security and defense". 2018. - №1 (31). - P.149-154.
6. Electronic resource access mode URL: https://ukraine-nato.mfa.gov.ua/en/inform-center/gromadsyka-dumka-shhodo-vstupu-v-nato
7. Electronic resource access mode URL: https://dif.org.ua/article/evropeyska-integratsiya-u-vimiri-gromadskoi-dumki
8. Online resource access mode URL: https://dif.org.ua/article/gromadska-dumka-ukraini-na-28-rotsi-nezalezhnosti-derzhavi?fbclid=IwAR0t4aD3U3A9f67v0B_jXFgrFkKVcqZRv0mFMUNi5nvv1bk4NG35_6eJGzw
9. Electronic resource access mode URL: https://dif.org.ua/article/gromadska-dumka-ukraini-na-28-rotsi-nezalezhnosti derzhavi?fbclid=IwAR0t4aD3U3A9f67v0B_jXFgrFkKVcqZRv0mFMUNi5nvv1bk4NG35_6eJGzw.
10. Electronic resource access mode URL: https://www.pravda.com.ua/news/2019/06/5/7217188/
11. Electronic resource access mode URL: http://www.ukrstat.gov.ua/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.