Аналіз експлуатації діючих макетів комплексу спеціальних апаратних для підрозділів інформаційно-психологічних операцій
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2020-37-1-197-202Ключові слова:
антитерористична операція, комплекс спеціальних апаратних, інформаційно-психологічний впливАнотація
У статті наведений аналіз проведення дослідної експлуатації зразків діючих макетів комплексу спеціальних апаратних для підрозділів інформаційно-психологічних операцій у зоні проведення антитерористичної операції.
Наведені характеристики класифікують комплекси спеціальних апаратних за визначеними показниками дистанційного інформаційного управління соціальною та індивідуальною поведінкою можливих об’єктів інформаційно-психологічного впливу. Використовуючи комплекси спеціальних апаратних підрозділи інформаційно-психологічних операцій можуть сформульовати умови вразливості поведінки цільової аудиторії, що відображає залежність зміни уявлень та характеризує соціальну поведінку можливих цільової аудиторії.
Результати аналізу надали можливість оцінити інформаційно-психологічний вплив від станцій радіомовлення FM діапазону. Також з’ясовано найбільш суттєві недоліки в утворенні завад прийому телевізійного сигналу і як наслідок необхідність розташування станції на відстані від 3 км до приймачів телевізійного мовлення за умов коли партнерами станції дозволяють їх ефективно застосовувати в регіонах з повною відсутністю будь-якого покриття. При погіршенні погодних умов було виявлено відсутність можливостей використання супутникового ресиверу для прийому контенту від комплексу спеціальних апаратних для підрозділів інформаційно-психологічних операцій. Придушення мовлення телевізійних каналів на території Донецької та Луганської областей являється одним із елементів захисту особового складу Збройних Сил України від негативного інформаційно-психологічного впливу.Посилання
1. Experience of using military units of technical support in ATO. Information materials. - ATO Headquarters, 2015 and 2016.
2. World Hybrid War: Ukrainian Front: Monograph / by General. ed. VP Gorbulin. - K .: NISD, 2017. - 496 p.
3. Information security of the state in the military sphere: a textbook / Yu. Danik, M.M. Bichenok, V.O. Katsalap - K .: NGO I. Chernyakhovsky, 2019. - 301 p.
4. Fundamentals of cyber security and cyber defense: a textbook / Yu. Danik, PP Vorobienko, V.M. Chernihiv. - A .: ONAZ them. OS Popova, 2018. - 228 p.
5. Katsalap VA, Voitko OV, Tsurko Yu.V. Methodical approach to identification of sources of threats to information security in the military sphere / V.O. Katsalap, OV Wojtko, Yu.V. Tsurko // Scientific journal “Modern information technologies in the field of security and defense” K .: NGOs. - 2019. - №1 (34). - P. 103-108.
6. Katsalap VA, Voitko OV, Chernega VM Methods of assessment of threats to information security of Ukraine in the military sphere / V.O. Katsalap, OV Voitko, V.M. Cherenga // Scientific journal "Modern information technologies in the field of security and defense" К .: НУУУ. - 2018. - №1 (31). Pp. 149-154.
7. Katsalap VO, Voitko OV, Rakhimov VV Analysis of the features of manipulation as a tool of psychological influence on consciousness / V.O. Katsalap, OV Voitko, V.V. Rakhimov // Scientific journal "Modern information technologies in the field of security and defense" К .: NDU. - 2019. - №2 (35). - pp. 121-126.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.