МЕТОДИКА ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЛІНІЇ ЗВ’ЯЗКУ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-35-2-23-28Ключові слова:
система зв’язку, цифрові лінії зв'язку, ефективність, якістьАнотація
В статті розглянуте актуальне питання удосконалення науково-методичного апарату оцінювання ефективності функціонування лінії зв’язку. Проаналізовані останні дослідження і публікації з цього питання. Проведений аналіз свідчить про те, що ці методики не забезпечують достатній рівень точності й об’єктивності оцінки у зв’язку з неврахуванням досвіду застосування цифрових ліній зв’язку в операціях і деяких чинників, які суттєво впливають на ефективність функціонування цифрових ліній зв’язку у цих умовах.
В статті розглядається методичний підхід для вирішення прикладної задачі, який оснований на застосуванні методу векторної оцінки показника ефективності. Пропонується інтегральний показник ефективності та критерій оцінювання ефективності функціонування цифрової лінії зв’язку для розв’язання поставленої задачі. Наведені співвідношення для оцінювання зовнішніх та внутрішніх факторів та їх вплив на ефективність функціонування лінії зв’язку.
Запропонована методика дає можливість отримати більш об’єктивну та адекватну оцінку ефективності функціонування цифрової лінії зв’язку. Застосування даного методу векторної оцінки ефективності позбавляє необхідності вирішення проблемного питання, яке полягає у нормуванні компонент критерію оцінки, приведення до єдиних розмірності та масштабу, їх ранжуванні або призначенні вагових коефіцієнтів, а також згортки окремих компонент, що дає можливість застосування описаного у статті методу для задач оцінювання ефективності цифрових ліній та мереж зв’язку.
Посилання
Digital Radio-Relay Systems. – Geneva: ITU. – 1996. - Slipchenko VI Voynyi shestogo pokoleniya. Oruzhie i voennoe iskusstvo buduschego. Moskva. 2002. 384 s.
MaterIali naukovo-praktichnogo semInaru. Perspektivi rozvitku telekomunIkatsIynih ta InformatsIynih sistem vIyskovogo priznachennya za dosvIdom uchastI ZS UkraYini v ATO. KiYiv: NUOU ImenI Ivana Chernyahovskogo. 2014. 38 s.
MaterIali naukovo-praktichnogo semInaru. OsoblivostI organIzatsIYi radIozv’yazku v ATO. KiYiv: NUOU ImenI Ivana Chernyahovskogo. 2015. 22 s.
Dovbnya S. Ya. PIdvischennya mozhlivostey sistemi zv’yazku armIyskogo korpusu v oboronnIy operatsIYi pochatkovogo perIodu vIyni: dis. … kand. vIysk. nauk: 20.01.03 / Dovbnya SergIy Yakovich. – K., 1998. – 190 s
Druzhinin S. V. Metodika otsenki effektivnosti funktsionirovaniya sistemyi svyazi armeyskogo korpusa v operatsii ob'edinennyih sil bistrogo reagirovaniya: diss. … kand. voen. nauk: 20.02.12 / Druzhinin Svetozar Vitalevich. Poltava. 2005. 197 s.
Koretskiy A. A. ObGruntuvannya propozitsIy schodo pIdvischennya efektivnostI funktsIonuvannya pervinnoYi merezhI zv’yazku operativnogo komanduvannya v oboronnIy operatsIYi: dis. … kand.. vIysk. nauk: 20.01.01. / Koretskiy AndrIy AnatolIyovich. KiYiv. 2003. 161 s.
KornIEnko I.V. Metodika pobudovi prostorovoYi strukturi trankIngovoYi sistemi zv’yazku z ekstsentrichnim roztashuvannyam bazovih stantsIy v umovah radIoelektronnogo vplivu protivnika: dis. … kand. tehn. nauk: 20.02.12 / KornIEnko Igor Valentinovich. KiYiv. 2005. 267 s.
Rogovenko S. B. Rozrobka rekomendatsIy schodo pIdvischennya efektivnostI funktsIonuvannya sistemi upravlInnya armIyskogo korpusu pId chas pIdgotovki oboronnoYi operatsIYi pochatkovogo perIodu vIyni: dis. … kand.. vIysk. nauk: 20.01.03 Rogovenko SergIy Borisovich. KiYiv. NAOU. 1997. 194 s.
Ogorodniychuk M. D. Chayka Yu. D., OksIyuk O. G. Kompleksi I zasobi vIyskovih telekomunIkatsIynih merezh. KiYiv: NUOU, 2010. 384 s.
Rozum I. Yu., Savisko P. A., OgorodnIychuk M. D. Zastosuvannya telekomunIkatsIynih sistem u protsesI upravlInnya vIyskami: posIb. dlya visch. vIysk. navch. zakl. KiYiv: NUOU. 2016. 164 s.
Metodiki po raschetu i otsenke polevyih sistem svyazi. Leningrad: VAS. 1985. 80 s.
Terentev V. M. Kriterii optimalnosti tsifrovyih setey i liniy svyazi. Kratkiy kurs lektsiy. Leningrad: VAS. 1981. 44 s.
Petuhov G.B. Teoreticheskie osnovyi i metodyi issledovaniya effektivnosti operativnyih tselenapravlennyih protsessov. Uch. posobie. MO SSSR. 1979. 176 s.
Zv’yazok vIyskoviy. TermIni ta viznachennya. DSTU V-3265-95. KiYiv: Derzhstandart UkraYini. 1996. 23 s.
RadIozv’yazok radIoreleyniy. TermIni ta viznachennya. DSTU 3610-97. KiYiv: Derzhstandart UkraYini. 1998. 10 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.