Методичний підхід до визначення джерел загроз інформаційній безпеці у воєнній сфері
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-34-1-103-108Ключові слова:
загрози, інформаційна безпека, воєнна організація державиАнотація
Запропоновано методичний підхід до визначення джерел загроз інформаційній безпеці у воєнній сфері, яка на відміну від існуючих враховує інформаційну можливість кожної складової воєнної організації. Використання такого підходу дасть можливість передбачити можливі зміни в інформаційному просторі. Відповідно до розробленої методики проведена якісна оцінка характеристик, які впливають на вагу часткових критеріїв відносної пріоритетності загроз інформаційної безпеки держави у воєнній сфер. Особливості квантифікації комплексних інформаційних загроз дозволяє: практично оцінювати стан інформаційної безпеки за кожною сферою національної безпеки; цілеспрямовано формувати і розвивати моніторинг зовнішніх і внутрішніх загроз інформаційній безпеці на основі системи показників цих загроз; більш обґрунтовано приймати рішення щодо підвищення рівня інформаційної безпеки за всіма сферами національної безпеки.Посилання
1. Levchenko O.V. (2015), The conceptual approach of assessing the state of information seсurity [Konceptualjnyj pidkhid do kompleksnoji ocinky stanu informacijnoji bezpeky], Nauka i tekhnika Povitrjanykh Syl Zbrojnykh Syl Ukrajiny, №3(20). – pp. 47–50.
2. Kosogov O.M. (2016), Methods of the determination information threats reluctances actions to state in military sphere [Metodyka vyznachennia zakhodiv protydii informatsiinym zahrozam derzhavi u voiennii sferi], Systemy obrobky informatsii, №3 (140). – pp. 25–29.
3. Baluev D.H. (2000), Informatsionnaya revolyutsiya i sovremennyie mezhdunarodnyie otnosheniya: Uchebnoe posobie. – Nizhniy Novgorod: NNGU, 107 p.
4. Buslenko N.P. (1978), The Modeling of Complex Systems [Modelirovanie slozhnyih system],Moscow: Nauka, 399 p.
5. Ventsel E.S. (1976), The Operations Research [Issledovanie operatsiy],Moscow: Znanie, 64 p.
6. Kontseptsiia informatsiinoi bezpeky derzhav-uchasnykiv Spivdruzhnist Nezalezhnykh Derzhav u viiskovii sferi (1993), – 14 p.
7. Morozov O. (2007), Informatsiina bezpeka v umovakh suchasnoho stanu i perspektyvy rozvytku derzhavnosti, Viche, № 12. – pp. 23–25.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.