МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСУ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ В РЕЖИМІ ВИЯВЛЕННЯ ПОМИЛОК ОТРИМУВАЧЕМ З УРАХУВАННЯМ ВІДМОВ НА ВУЗЛАХ КОММУТАЦІЇ В МЕРЕЖАХ АСУ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2018-31-1-77-80Ключові слова:
мережі обміну даними, , передача даних, пакети даних, ймовірнісно-часові характеристики, вузол комутації, виправлення помилок, ймовірнісно-часовий графАнотація
При передачі інформації в сучасних мережах автоматизованих систем управління повітряним рухом використовують різноманітні методи управління обміном даними, що обумовлено необхідністю забезпечення часу доставки та допустимого значення еквівалентної ймовірності помилки. При цьому для гарантованої доставки повідомлень здійснюється контроль достовірності переданих даних, який реалізується за рахунок застосування завадостійкого кодування в режимах виявлення або виправлення помилок з перевіркою на кожному з проміжних вузлів комутації або безпосередньо одержувачем. Таким чином, для дослідження ймовірнісно-часових характеристик методів управління обміном даними в мережах обміну даними необхідно провести аналіз процесу передачі пакетів в зазначених режимах із урахуванням впливу проміжних вузлів комутації. У статті описана математична модель, яка дозволяє дослідити основні ймовірнісно-часові характеристики процесу передачі даних в мережах автоматизованих систем управління повітряним рухом в режимі виявлення помилок із урахуванням додаткових потоків інформації від інших джерел та ймовірних відмов на вузлахкомутації.Посилання
1. Alekseev S.V., Prozorov A.M., Kovalenko D.A. Fragmentation of packets in the bit oriented data transfer procedure with acknowledgment. Radio-electronic and computer systems. 2005, No. 2(10), P. 11–18.
2. Oberemok S.O. The model of the package parcels in commuting schools with the same topology of ACS network by air traffic. Navigation and communication control systems, 2018, No. 1, P. 28–31.
3. Oberemok S.O. Mathematical model of switching process in means with fully connected topology in ACS networks by air movement. Navigation and communication control systems. 2018, No. 2(48). P. 30–34.
4. Alekseev S.V. Mathematical model of the process of data transmission through intermediate message switching centers for the case of applying noise-immune code in the mode of error detection with packet checking by the recipient. Sb. sciences HUPS, 2010,No.3(25),P.123–125.
5. Bertsekas D. Gallagher R. Data networks. M., 1989, 544p.
6. Zaichenko Yu.P., Gonta Yu.V. Structural optimization of computer networks. К., 2006. 168 p.
7. Berezko M.P., Vishnevsky V.M., Levner E.V., Fedotov E.V. Mathematical models for the investigation of routing algorithms in data transmission networks. Information Processes. 2011, T.1, No. 2. P.103–125.
8. Kharitonov O.A. Quality of service and efficient use of resources in multiservice networks. Vestnik Svyazi. 2014, No.12,P.48–55.
9. Popovsky V.V. Mathematical modeling of complex systems.MilitaryAcademy ofCommunications, 1990, 156 p.
10. Shvartsman V.O. Thequality of services of networks of the next generation. Electrosvyaz. 2016, No. 3. P. 26–31.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.