МЕТОДИКА ОЦІНКИ КІБЕРНЕТИЧНОЇ ЗАХИЩЕНОСТІ СИСТЕМИ ЗВ’ЯЗКУ ОРГАНІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2018-31-1-43-46Ключові слова:
методика, оцінка, кібернетична захищеність, система зв’язку, організаціяАнотація
В статті проаналізовано відкриті джерела мережі Інтернет на наявність методики оцінки кібернетичної захищеності інформаційно-телекомунікаційної системи зв’язку організації. Встановлено, що на даний час відсутня аналогічна мелодика оцінки кібернетичної захищеності інформаційно-телекомунікаційної системи зв’язку організації. В даний час для оцінки кіберзахищеності системи зв’язку застосовується система якісних показників. Для оцінки кіберзахищеності необхідно застосовувати кількісні показники, використання яких забезпечує більш об'єктивну оцінку. На цій підставі авторським колективом запропоновано мелодику оцінки кібернетичної захищеності інформаційно-телекомунікаційної системи зв’язку організації на початковому етапі. Наукова новизна одержаного результату полягає в тому, що авторами вирішено наукову задачу з розробки методики оцінки кібернетичної захищеності інформаційно-телекомунікаційної системи зв’язку організації. Її наукова новизна підтверджується відсутністю у відкритому доступі аналогічних, подібних методик, а отже пріоритет наукової новизни визначається за авторами даної статті.Посилання
1. Kozubtsov I.M., Kozubtsova L.M. (2015) Strategy game in cyberspace [Stratehiia hry v kibernetychnomu prostori ] // Materials of International scientific-technical conference "Modern information and telecommunication technologies" (Kyiv, 17– 20 November 2015). – Kiev. State University of telecommunications . – Volume III Development of information technology – p. 52 – 54.
2. Stepashkin M.V., Kotenko I.V. (2006) Assessment of the level of security of computer networks based on the graph of attacks [Otsenka urovnya zaschischennosti kompyuternyih setey na osnove postroeniya grafa atak] // Proceedings of the international school of science “Modeling and analysis of safety and risk in complex systems”. – SPb. P. 150 – 154.
3. Buriachok V.L. (2011) The algorithm for estimating the security of special information-telecommunication systems [Alhorytm otsiniuvannia stupenia zakhyshchenosti spetsialnykh informatsiino-telekomunikatsiinykh system] // Scientific-technical magazine "information security". No. 3(52). P. 19 – 27.
4. Anin B.Yu. (2000) Protection of computer information [Zaschita kompyuternoy informatsii]. SPb.: Bkhv-Petersburg. 376 p. ISBN 5-8206-0104-1.
5. Kozubtsov I.M. (2015) About motivational portrait of the participants of the cyber opposition [Pro motyvatsiinyi portret uchasnyky kibernetychnoho protystoiannia ] // Actual problems of development of science and technology: proceedings of the first international scientific-technical conference. The book of abstracts. K. FLS. P. 208 – 211.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.