ОЦІНКА МОЖЛИВОСТІ ПОКРАЩЕННЯ ТОЧНІСНИХ ПОКАЗНИКІВ АЛГОРИТМІВ УТОЧНЕННЯ КУТОВИХ ШВИДКОСТЕЙ БАЛІСТИЧНИХ І КОСМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ У РЛС НАДГОРИЗОНТНОГО ВИЯВЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2018-31-1-37-42Ключові слова:
радіолокаційні станції надгоризонтного виявлення, балістичні і космічні об’єкти, алгоритм уточнення кутових швидкостей ціліАнотація
У попередніх роботах авторами розглянуті теоретичні можливості та практичні рекомендації підвищення точності визначення координат і достовірності класифікації балістичних і космічних об’єктів за рахунок визначення вищих похідних дальності до об’єкту спостереження в радіолокаційних станціях надгоризонтного виявлення. Але авторами не було розглянуто рекомендації щодо практичного обрання варіанту побудови алгоритму уточнення кутових швидкостей, який забезпечує максимальну точність оцінювання координат цілі. Тому в статті розглянуто методику порівняльної оцінки точнісних характеристик алгоритмів уточнення кутових швидкостей балістичних і космічних об’єктів та оцінка рівня їх покращення за рахунок використання різних варіантів побудови алгоритму уточнення вищих похідних дальності, включно з інформацією про третю похідну дальності. За результатами моделювання зроблено висновки про вибір найкращого варіанту алгоритму оброблення даних в залежності від обстановки і вихідних даних.Посилання
1. Andreev F. M. Evaluation of measurement accuracy in Doppler and range acceleration for radar coherent processing system [Otsenra tochnosti izmierieniia radialnykh skorosti i uskorieniia tseli po dannym sistiemy obrabotki RLS] / F. M. Andreev, A. V. Statkus // Control, navigation and communication systems, 2012. – No. 4 (24). – PP. 17–24.
2. Item 5N86. Operational algorithm and programme. Technical specification 4P–00–00–00. Part І [Rabochii algoritm i programma. Tiekhnichieskoie opisaniie algoritma 4P–00–00–00. Chast I]. – 1985. – 243 p.
3. Savrasov Yu. S. Algorithms and programs in radar [Algoritmy i programmy v radiolokattsii] / Yu. S. Savrasov. – Moscow: Radio and communications. – 1985. – 216 p.
4. Andreev F. M. Evaluation of measurement accuracy in Doppler and range acceleration using simulation [Otsenka oshibok izmierieniia radialnykh skorosti i uskorieniia tseli po dannym modelirovaniia] / F. M. Andreev, A. V. Statkus // Kharkov National University Bulletin. Section “Mathematical Modeling. Information Technologies. Automated Control Systems”. – Kharkov: Kharkov National University, 2013. – No. 1086. – PP.47–52.
5. Statkus A. V. Simultaneous minimax MSE estimation of three first range derivatives for radar coherent processing system [Sovmiestnoie minimaksnoie otsenivaniie triokh piervykh proizvodnykh dalnosti dlia sistemy kogierientnoi obrabotki RLS] / A. V. Statkus, F. M. Andreev // Information Processing Systems. – 2013. – No. 9 (11). – PP. 78–84.
6. Andreev F. M. Design substantiation for the algorithm of increasing the accuracy of range higher order derivatives for ballistic and space targets [Vybir varianta pobudovy algorytma utochnennia vyshchykh pokhidnykh dalnosti do balistychnykh i kosmichnykh obiektiv] / F. M. Andreev, A. V. Statkus, S. V. Kovbasiuk // Modern Information Technology in the Sphere of Security and Defence. – Кyiv : NDUU, 2017. – № 1(28). – PP. 5 - 12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.