Можливості національних оптичних засобів спостереження за космічним простором щодо контролю геостаціонарної орбіти у інтересах Збройних Сил України
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2018-33-3-61-70Ключові слова:
Контроль космічного простору, Аналіз космічної обстановки, Космічний апарат, Геостаціонарна орбіта, Комплексні спостереження, Фотометричні спостереження, Позиційні спостереженняАнотація
У статті представлені можливості національних наземних оптичних засобів спостереження за космічними об'єктами щодо проведення комплексних оптичних спостережень космічних апаратів (КА) військового та подвійного призначення Російської Федерації (РФ) у інтересах Збройних сил України (ЗСУ).
До уваги надаються результати проведення комплексних спостережень геостаціонарних КА військового та подвійного призначення РФ на прикладах багатоцільового військового розвідувального телекомунікаційного КА «Луч-Олімп» (2014-058А) та метеорологічного КА подвійного призначення «Электро – Л» №1 (2011-001А).
Комплексні оптичні спостереження космічних об’єктів у видимій частині геостаціонарної орбіти (дальній операційній стратегічній космічній зоні), дозволяють забезпечувати оперативний моніторинг військово-космічних систем розвідувального призначення, зв’язку, бойового управління та ретрансляції, раннього виявлення та попередження стартів ракет.
Комплексний аналіз, аналітична обробка та співставлення отриманих результатів спостережень космічних об’єктів у дальній операційній стратегічній космічній зоні з результатами моніторингу ближньої операційної стратегічної космічної зони, у якій застосовуються розвідувальні, навігаційні, топогеодезичні, метеорологічні та пілотовані системи, надає можливості щодо формування комплексної картини оперативної обстановки (над територією України зокрема) та завчасного розкриття задуму противника.
Отримані актуальні дані дозволятимуть відповідним аналітичним підрозділам ЗСУ, за демаскуючими ознаками та особливостями застосування КА та їх угрупувань, робити висновки щодо ймовірних локацій (об’єктів, районів, напрямків) інтересу противника та ймовірних цілей для систем та комплексів високоточного керованого ракетного озброєння.
Використання зазначеної інформації у ЗСУ дозволить знизити втрати з боку особового складу, зберегти озброєння та військову техніку, завчасно визначати наміри противника, чим самим, в цілому, здійснювати більш ефективну протидію космічним системам противника.Посилання
“Luch-5B“, available at: www.space.skyrocket.de/doc_sdat/luch-5b.htm
“Luch Olimp K“, available at: www.space.skyrocket.de/doc_sdat/olimp-k.htm/
“Dancing in the dark redux: Recent Russian rendezvous and proximity operations in space“, available at: www.thespacereview.com/article/2839/2/
“Russian Satellite Maneuvers, Silence Worry Intelsat“, available at: bwww.spacenews.com/russian-satellite-maneuvers-silence-worry-intelsat//
“РФ змінить локацію свого єдиного авіаносця“, available at: www.expres.ua/news/2016/09/22/204023-rf-zminyt-lokaciyu-svogo-yedynogo-avianoscya/
“Elektro-L weather satellite“, available at: www.russion spaceweb.com/elektro.html
Yepishev V.P. Astronomical observations in Uzhhorod, Derenovka point / Kudak V.I, Perig V.M., 7. 8, Yepishev V.P., Najbauer I.F. // International scientific and methodological conference KOLOS 2014. – 4.12-6.12. 2014. Slovakia.
Sukhov P.P. Results of complex studies of functioning in the orbit of the geosynchronous satellite «SBIRS-GEO-2»/ Sukhov P.P., Yepishev V.P., Sukhov K.P., Karpenko G.F., Mortunich I.I. // Space science and technology. Vol. 23 №1. 2017, р. 63-70.
Epishev V.P. On the advantages of photometric observations of the geostationary satellites at small phase angles / Sukhov P.P., Karpenko G.F., Sukhov K.P., Epishev V.P., Motrunych I.I., Kudzej I., Dubovsky P.A. // Одесса : Астропринт, 2014 . – Vol.27, I. 1, P. 149-153
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.